story-adnews-2012-dobrovolnoe-strahovanie-27-11-2012

Фонд соціального розбазарювання

В умовах політичної, економічної та фінансової кризи в країні, велика соціальна структура, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, залишилася безконтрольною.

Внески мільйонів українців, які були направлені на підтримку найбільш вразливих верств населення — це виплата лікарняних, по вагітності та пологах, оплата санітарно-курортного лікування і таке інше, — сьогодні залишилися в руках купки людей, корумпованих керівників Фонду, які прагнуть ці кошти використати за своїми бажаннями.

Роками вертикаль контролю за коштами Фонду була побудована таким чином, що ласий кусок від Фонду завжди потрапляв керівництву та тим хто їх контролював.

Хто роками розбазарював цей фонд: чи це люди від Правління Фонду, чи це люди від Профспілок, чи це люди від роботодавців, — ніхто Вам сьогодні правди не скаже.

Мабуть дуже сумно буде читати ці рядки простим трудівникам, які все життя платили в цей Фонд і не знали хто на їхніх грошах жирує? Прикро і те, що всі ці роки держава стояла осторонь від цих процесів.

На сьогодні остання організація, яка мала контролювати Фонд — Правління Фонду, припинила свою діяльність. Мінсоцполітики на даний Фонд вже впливу не має.

В умовах, коли в Україні всім потрібно раціонально використовувати кожну копійку, таке марнотрацтво фінансів є неприпустимим, а можна сказати і злочинним. Мабуть, невипадково Кабінет Міністрів України поставив жирну крапку цьому. Закон України від 28.12.2014р. №77-VIII створюється Фонд соцстраху України.

Але і на фініші існування Фонду віжки правління потрапили в руки, до давно засидівшоїся в Фонді особи, яка сьогодні в.о. директора Нагорної Тамари Абдухамідівні. Мабуть, комусь було вигідно посприяти в призначенні саме її на посаду в.о. директора, переслідуючи при цьому далекоглядні плани для себе.

З вересня 2014 року почалося життя в Фонді по-новому. Основною інструкцією в роботі в.о. директора Нагорної Т.А. стала її задушевна подруга, заступник директора Гайдук Т.Г.

А Гайдук Т.Г. є чим і «поділитися» з в.о. директором НогорноюТ.А. і є що порадити, бо вона має великий досвід в роботі Фонду. Ще б пак — скільки років проводити тендери, та розводити грошові потоки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення дітей – це її профіль. Правда, бувало не завжди з законом дружила, але кримінальні справи, як порушувалися проти неї, то так і закривалися.

Море, сонце, пісок – основна панацея Гайдук Т.Г. не тільки від усіх хвороб, тим більше, коли ти керуєш фінансовим процесом Фонду. Одним словом, веселе життя настало в Фонді тепер і для в.о. директора Нагорної Т.А. і для заступника Гайдук Т.Г. Робота така – днями ходять одна до одної на наради через балкон, не виходячи з своїх кабінетів. А наради такі: як швидше і більше вигнати «неугодних» працівників. Запитаєте «навіщо»? А для того, щоб вони не були такими висококваліфікованими професіоналами своєї справи, з освітами та ще й з почуттям людської гідності.

Цим двом «дамам» потрібно найближчим часом собі «обрубати хвости», та вийти сухими з води, а ці «висококваліфіковані» плутаються у них під ногами. І тут, як то кажуть, «пішла жара». Хто, куди, і як зміг, почали розлітатися спеціалісти фонду.

Замовником методів тиску на людей звичайно виступає заступник директора Гайдук Т.Г., бо у неї великий досвід по пресингу людей: скількох вона за свої роки роботи в Фонді вижила? І рядових спеціалістів, і начальників, і заступників, навіть і директорів, бо вони, в свій час, протрапили в немилість до Тетяни Григорівни.

Маючи такий великий досвід «зачистки», та ще й коли виконавцем є твоя подруга в.о. директора Нагорна Т.А., то можна ламати людські душі. Що їм до чужого життя? Хіба вони, працюючи скільки років в Фонді, який перш за все повинен стояти на захисті соціальних благ людей, могли духовно стати багатшими? Навпаки, збагачуючись за рахунок людських коштів, ці особи вирішили, що це вже їхній «карманний» Фонд.

Тому, починаючи з вересня, почалося тотальне знищення спеціалістів: спочатку залякування, погрози, адміністративний тиск, приниження людської гідності, а потім звільнення. Частина спеціалістів за власним бажанням звільнилися самі, після співбесід з керівництвом, частину звільнили з грубими порушеннями законодавства. Багато хто стали потерпілими від наїздів «бабок» і духовно, і фізично.

Якщо комусь зіпсували трудову біографію, і як клеймо, пришили статтю, то це зроблено для того, щоб люди закалялись, як сталь, та відстоювали свої права у суді та правоохоронних органах. Тепер Фонд живе за єдиним законом: Нагорна+Гайдук = вседозволеність. Працівники Фонду навіть їхні кабінети називають «камерами питок».

Та найбільший поріг вседозволеності подолали ці керівники, коли, плюючи на конституцію та Закони України, запровадили незаконні перевірки лікарняних листів працівників Виконавчої дирекції Фонду.

Перевищуючі всі свої повноваження Нагорна Т.А. за ініціативою Гайдук Т.Г., «склепавши» накази та листи, розіслали по містах України і «в руки захвату», які на цей раз «брали в облаву» лікарів, які надавали медичну допомогу «неугодним» працівникам. З яким цинізмом окремі особи з таких груп дозволяли собі розмовляти з лікарями, принижуючи гідність лікаря!

Тепер в.о. директора Нагорна Т.А. тисне на комісію соцстраху, щоб лікарняні листи за результатами таких незаконних перевірок тим, хто впав в немилість, оплатили лікарі. Таке зухвальство не має меж.

Вельмишановна Тамара Абдухамидівна! Ваші працівники Фонду не впровадять Ваші плани до кінця – вони ще мають совість і людську гідність. Тому ніколи не дозволять відсуджувати в лікарів кошти, хоча їм дуже їх бракує, бо ті, хто хворіє, знають, що кожен готовий останнє віддати за життя.

Шановні лікарі, всі хто лікував нас, працівників Фонду, в різних містах України, велике Вам спасибі! Повірте, наші психологічні рани з часом загояться. А як ваша совість, духовність, вельмишановна Нагорна Т.А. та Гайдук Т.Г.? Ви ж також набожні, Ви ж так «оббиваєте пороги» Києво-Печерської Лаври! На посади поприлаштовували особі підконтрольних осіб, можливо ще прилаштуєте.

Судячи з вищенаведених фактів, Вам, Нагорна Т.А. та Гайдук Т.Г., потрібно вже рухатися далі, але куди?

Весь колектив Фонду, так дійсно весь, просто серед них є слабкі люди, нерішучі, залякані, вони в очі нічого не скажуть, але вони втомилися на Вас дивитися і терпіти приниження, і, як і всі, хочуть поскоріше з вами розпрощатися.

Ми всі надіємося, що відповідні органи України не сплять, вони нас почують і уже йдуть на допомогу. Що вбачається в діях в.о. Нагорної Т.А. та заступника директора Гайдук Т.Г. — не нам судити, але таким керівникам не місце серед нас. Особливо в період ліквідації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Аж поки друкувалась ця стаття, ми дізнались що Гайдук своє 55-річчя святкує у Лондоні!!! А чому б й ні? Напередодні їй занесли чималу суму відкатів від санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей. Тому хочемо побажати ювілярці, щоб наш лист правоохоронні органи сприйняли, як офіційне звернення, та вжили вичерпних заходів з перевірки викладеної інформації, порушення кримінального провадження стосовно Гайдук та Нагорної за розтрату державних коштів у особливо великих розмірах.

Колектив Фонду

Share
 • Гость: Статья конечно написана красочно..Молодец Татьяна Александровна, и Валерию Сергеевичу респект...А почему не написали, что сами разворовываеете средства Фонда годами..
 • Гость: Точно точно..Валерій Сергійович Ситайло відомий злодій... Так, 8 листопада 2010 року, Всеукраїнські інтернет-видання «ВЕРСИИ.соm», «РЕПОРТЕР ЖИТОМИРА», «НАРОДНА ПРАВДА», «ФРАЗА. ua», «ФРОМ. ua» опублікували матеріали та аудіо-запис злочинної схеми закупівлі дитячих новорічних подарунків, що здійснюється за кошти Фонду, яку Сітайло В.С. запропонував керівництву ЗАО «Житомирські ласощі» за 23% суми державного замовлення так званого «откату» в загальному розмірі 2,5 млн грн... Під час зустрічі з працівником фабрики ЗАО «Житомирські ласощі» Сітайло В.С. пропонував зменшити вагу та якість дитячого подарунку, а саме замінити продукцію більш дешевою, низької якості за що він гарантує «контроль, як одержувач».
 • Гость: Расшифровка аудио. https://soundcloud.com/shelyawork/track-126/s-cFJ8C Часть 1. - А лот на это самое не может быть. - Т.е. два лота я понимаю это может быть регион - Житомирская и Винницкая области. - А вам потом регион надо назвать? - Да. Поэтому меня Житомир больше интересует. Потому что …. Кто-то с кем-то не договорился. - А вы общались? - Мы общались, но там понимания не было. Как раз там перед проведением тендера поменялись председатели. - С директором фонда Украины общались, да? - Я не скажу вам точно, на каком уровне. - Ну да. Там сейчас поменялось руководство и они хотят восстановить те связи, со старым руководством. - Ну, я вам скажу как есть. Заявлена цена 17,5 грн. за кг продукции. Надо тогда или менять цену, чтобы компенсировать затраты. А я не вижу уже механизма как менять цену, заявленную в тендерном предложении. - Хорошо. А если меньше фасовать? - Меньше фасовать? Но я не знаю… - Или дешевле тогда класть продукцию. - Качеством? - Ну, хорошо. Это можно обсуждать. Если вы берете на себя моменты получателя… Часть 2. - Скільки? - 20%. - Це просто космос, ніколи не було таких умов. - Харашо. За счьот якості, за счьот ваги ми нічого такого не можемо зробити? - Ми починали розмову, щоб діти були задоволені. Просто ви уявляєте, що батьки, які отримують ці подарунки від нашої компанії, будуть кормить дітей цією єрундою. Якщо ми дійдемо до того, що там буде того подарунку кот наплакав та ще й не самі гарні конфети, які б ми хотіли, то яка про нас буде йти мова? Ми краще взагалі на цьому заробляти не будемо. - Харашо. Ваші пропозиції? - Давайте ми пропозиції сформуємо додатково. - Коли конкретно буде пропозиція? - Я сподіваюсь, що сьогодні я вам зателефоную. - Ну, сьогодні то таке. Давайте на якийсь час домовимось. Тому що мені треба їхати на Київ і там розмовляти. - Я розумію. Але вас зорієнтувати на щось, а потім не виконати своїх зобов’язань, я би не хотів. - Але ж ми ні на що не зорієнтувались. - Не зорієнтувались, але я скажу вам, що дам точну відповідь о 20.00, а сам о 20.00 не буду мати точної уяви, що це буде? - Я думаю, що до 18-ої я вам перетелефоную. - Ми, мабуть, ще будемо зустрічатись, чи як? - Думаю, що так. - У мене прохання: може ви до мене під’їдете? У мене такого режиму нема, щоб не дратувати всіх ваших людей. - Гаразд. Нема питань. - Ну, давайте хоча б до 17-ої. - Не буду обіцяти, у мене до того часу може не бути можливості такої. Я ж по телефону не буду говорити, що до мене дзвонив такий-то, просив розглянути те-то. Це ж, мабуть, буде неправильно по відношенню до вас. - Давайте у будь якому випадку, щоб я вас не підводив. Спочатку телефонуємо, потім визначаємося, де ми спілкуємось - в Києві чи тут. ЦЕ РОЗШИФРОВКА РОЗМОВИ СІТАЙЛА_НИНІШНЬОГО ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА ЦЬОГО ФОНДУ
 • Гость: Застуник директора Фонду Сітайло В.С., вирішивши помститися мені за відмову вчиняти незаконні дії, маючи змогу безкарно та неконтрольовано витрачати державні кошти Фонду, зібрав групу із 4 працівників з усієї України для перевірки мого листка непрацездатності в м.Житомирі, витративши лише на відрядження даної групи приблизно вісім тисяч (!!!!!!) гривень.( В Житомирській області є відділення Фонду, працівники якого могли б здійснити, при потребі, таку перевірку без витрат на відрядження). ТАК ЩО ПРО СІТАЙЛА ЩЕ ЗАБУЛИ НАПИСАТИ
 • Гость: Колектив Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати стурбований тим, що посаду директора нового Фонду соціального страхування намагається захопити сумнозвісний корупціонер Сітайло Валерій Сергійович. Корумповані роботодавці Олійник, Третьяков, Мірошниченко будуть намагатися торгуватися за цю посаду, будуть відстоювати старі схеми «відкатів», аби Ви дозволили призначити на цю посаду Сітайла чи членів його команди: Чижевську, Нагорну, Санченка, Ткаченка і т.д…
 • Гость: Тут я нижче напишу два варіанти моїх "міслей" з приводу цієї "душероздираючої сповіді замордованих в'язнів совісті" які годро називают себе Колектив Фонду. А ви шановні читачі вже їх застосовуйте по вашому бажанні. Вся заковика в тому, що цю статтю можуть написати або дійсно окремі працівники якім осьосьось мають копняка під зад дати, або це творіння дійсно ще одного заступника Сітайла Валерій Сергійовича який спить і бачить себе новим директором в новому Фонді соціального страхування: 1) Гарне слізне оповідання з мальовничими прикладами. Тільки ця спроба "покаяння" запіздала мій "змучений" Колектив Фонду. Як вам достатньо в карман капало крихт зі столу Гайдук і Нагорної то ви мовчали, а як вже на вихід готуєтесь то вирішили насрати на голову керівництву. Тух мої любі такого не проходить бо будуть і вас судити по ділах ваших. І не думаю що це творіння вам допоможе очистити вашу совість. 2) А якщо це написано командою Сітайла то подумайте шановні, що ваші "подвиги" і вам аукнуться. Он доречі навіть хтось уже почав їх описувати. Нажаль мене не вразила ця стаття. атк і хочеться сказати авторам, що набагато чесніше і правильніше відразу не виконувати незаконних наказів ніж іх виконати і потім плачучи жувати соплі про те, що вас заставили.
 • Гость: "Бабки" действительно всех достали и чуствуют что нет правления, нет наглядовой ради и они могут делать все что захотят. Но они забыли что есть еще мусорные баки и наверное они там хотят побывать, если закона для них нет и прокуратура ничего сделать не может! да и минсоц молчит наверное "бабки через свои каналы смогли им рот закрыть. Весь колектив Фонда настроен против их руководства и их безпредела. Рано или поздно придеться ответить за каждый свой поступок и за каждую свою подпись.
 • Гость: Ой а я й незнав що у ВД ще й КОЛЕКТИВ може бути. Скільки років працюю. У фонді жодного разу того КОЛЕКТИВУ не бачив. Бачив і бачу окремих людей які приходять в своі кабінети і щось роблять, трусяться тільки за себе, а як трошки притиснули то звільнились. І так хвиля за хвилею з приходом нового керівника змінюються люди. І що цікаво за 13 років фонду у ВД так і не було цілісного колективу який би захищався і нападав на недолугих керівників, який би показав, що незаконно звільняти людей буде занадто дорого.а як ви стадо баранів то нема чого нарікати на вашу долю бо доля барана це стійло і скотобійня.
 • Гость: Никто никогда не думает о тех людях, которые работают , ежедневно выполняют свою работу и реально помогают социально незащищенным. А все из-за таких вот сладких парочек, которые подрывают всю социальную политику государства
 • Гость: Я б сказав трійнят. Тамара Таня і Валєра - ТТВ
 • Гость: Вообще не понимаю когда ключевые посты занимают люди старой закалки те что свои 20 лет трудовой жизни провели при советском союзе, когда был девиз укради. Давно пора вливать новую молодую кровь но при этом не забывайте об опыте. Заходишь в фонд чтобы проконсультироваться а там сидит рухлядь, когда поинтересуешься возрастом приходишь в шок, есть старожилы семидесяти летние и старше.
 • Гость: Анжелочка тут только частично с тобой согласен. Есть и восьмидестилетние еще такие, что фору дадут любому тридцатилетнему. Опять же, молодеж тоже кому то учить надо. Ну есть конечно те у кого срок эксплуатации так сказать вышел но блин и ты и я тоже такими будем. Так что уважай старость анжелла. А по поводу консультаций так это пустое, читай законы и делай как написано. Как придет проверка все равно напишут что то и консультации ничего не помогут.
 • Гость: Читаєш та диву даєшся, так смачно поливають брудом одне одного, а раніше так один перед одним. І як ви рахуєте - хто краще?. Звісно, Гайдук Т.Г. прийшла до ВД Фонду у 2011 році і одразу зайняла стратегічний напрямок роботи "Оздоровлення застрахованих осіб", а це означає - ГОЛОВНИЙ КАСИР ФОНДУ! Фінансові потоки відкатів від санаторно-курортних закладів, дитячих оздоровчих таборів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл текли рікою, при цьому з резонансними скандалами змінювалися керівники Фонду - Ушаков, Бондар, Погодін, Ткаченко, а ГОЛОВНИЙ КАСИР ФОНДУ керувала на який километр траси, в якому розмірі везти хабарі, бо, звичайно, треба ж робити "план до хати". І саме головне, Гайдук Т.Г. постійно виходить "сухою" з вищезгаданої річки. А чому, запитаєте Ви?. Нехай на це питання дадуть відповідь Генеральна прокуратура, МВС, які за частку пирога вже декілька років нічого не чують і не помічають!
 • Гость: А докази де? Тільки не треба зразу нервувати. Простий розклад - закупівлею оздоровлення займалися інші люди. Так під керівництвом гайдук але не напряму вона особисто. Це коли рак на горі свисне і в прямих виконавці прокинеться совість і вони тицьнуть пальцем на гайдук, навіть тоді все одно посадять відповідальних осіб а не гайдук. Просто тому, що юридично довести причетність керівника важко. Так що вашепрохання до компетентних органів лише слова
 • Гость: Как же интересно наблюдать за этим змеиным клубком! Дружба Нагорной и Гайдук как у черепахи и змеи из известной притчи. Да, уважаемая в.о. директора, не долго Вам осталось, прочувствуете скоро цену этого союза - подставит в два счёта! (Поинтересуйтесь у Таниных бывших друзей: Погодина, Ткаченко, Бондаря какими "женскими методами" она предлагала свою "дружбу" и чем это для них закончилось). С вами этот номер не пройдет- вы же женщина,с вами только игра в "задушевную женскую дружбу"! Но все это временно...Просто пока не пришло время, надо вами ещё ПОПОЛЬЗОВАТЬСЯ по полной!!!
 • Гость: Саме цікаво, що авторів цього "гнилого" листа знають всі, тільки навіщо підписуватись від імені колективу!? А ще більш цікава для сторонніх читачів була б інформація про самих авторів, на яких клейма не має де ставити, люди, які уявлення не мають про порядність, честь і совість. Насправді, завдячуючи лише "бабкам" ця структура ще тримається і виконує свої функції в цей не простий час. Це люди професіонали і на любому державному рівні достойно представляють і захищають позиції фонду.
 • Гость: Эти "бабки" так "достойно" представляли и защищали позиции фонда, что единственным выходом из этого беспредела было принятие 77 закона. А сейчас только тем и заняты, что добивают фонд ногами в надежде на тёплое местечко в новой структуре. Интересно, на какой должности себя видит мадам Нагорная, отойти от дел красиво и вовремя она не сможет, возглавит какое-нибудь управление, чтоб быть на подхвате с её то опытом подстраиваться? Подружка Гайдук понятное дело устала быть на вторых ролях-ей надо только корону и трон, чтоб была возможность применить все свои таланты по полной! Ну что ж будем смотреть как встанут звезды, правда коллектив жалко-он не заслужил на такое руководство и такое скотское к себе отношение!
 • Гость: Складно все так пишеш. Только эт скажем так не совсем правда. В части добивани фонд ситайлу и его верной подруге блажинской наверное равных нет и не будет. А еще если учесть что за последних полгода они еще и своих холуев подтянули то я и не знаю спасет ли этот фонд 77 закон. Да и еще можем легко проверить так сказать в открытой дисскусии с фактами и документами какая из этих двух парочек больше поимела фонд. Ну что попробуем? Или вы хороши только в монологах бред размусоливать?
 • Гость: Блажинская енд Ситайло это ходячая корупция
 • Гость: Я так подивлюсь у виконавчій дирекціі взагалі в рознос пішли кидатися один в одного лайном. А що це області мовчать. Ти бач жодна сволота не заступиться за Тамару Абдухамідівну чи Тетяну Григорівну. А в очі всі такі добрі прямо любі друзі а як треба честь керівництва захищати то всі тихо курять в стороні. Ви не переживайте це тільки початок як тільки почнеться процес звільнення в регіонах ото ми ще начитаемся таких памфлетів. Розкажуть хто в кого брав і скільки. Оце сміху буде. Так що любі керівники це вам перший дзвіночок - бережть кадри бо інакше обгадять вас по повній.
 • Гость: "Живем, словно в стаде заблудших овец, и делаем все, чтоб приблизить конец!"
 • Гость: Як гарно написано, а головне Правдиво. Такого за історію Фонда, ще не було, щоб весь колектив був вимушений писати листи. Бабки важають, що це все їм пройде безкарно, але такого не буває за все треба платити. А те що вони принижують, ображають працівників, порушують Конституцію України, право людини на працю та КЗпП, Закони України та багато інших законів.Ці Бабки працювати не вміють а можуть тільки займатися плідками та надавати бездумні та нікчемні команди. Геть бабок!!!! Цей Фонд не може існувати в руках Нагорної та Гайдук.
 • Гость: Красиво написано, это у вас шутка такая смешная. Может для людей со стороны которые не знают кухни фонда и гарно но для людей которые давно работают в фонде это так галимый вброс с целью дискредитации руководителей фонда. Можно подумать тот же фонд несчастных случаев это сборище ангелов во плоти. Все зарабатывают как могут разница только в том что одни делают это красиво а другие не красиво. Сколько можно уже писать про эти тэндеры фондовские людей что под дулом автоматов в санатории вывозили. Не нравится не ездите и потребность в закупке отпадет. Что смешного в сттье так это приписывание таких больших подвигов двум хрупким женщинам - вот главные казнокрады оказивается. А такие ребятишки как кум королевской погодин, санченко, и прочие гниды так вообще милые ребята. И особенно вы спалились фразой ''такого за всю историю фонду щэ нэ було'' наверное ваша история просто в фонде исчисляется несколькими месяцами. А про ваш треп с нарушением законов так подите в суд и докажите такие дела вообще легко выиграть

© 2005-2014 «Гражданская прокуратура Украины»

Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.prokuratura.org.ua и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла. Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки.

Контакт: [email protected]

>